Jak utworzyć silne hasło Wi-Fi

Niezależnie od tego, czy używasz WiFi w domu, czy na swoim koncie bankowym, utworzenie silnego hasła ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa cybernetycznego. Oto kilka podstawowych zasad, które zostały wyszczególnione przez Business Insider, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo w Internecie.

#1 Hasło powinno składać się z co najmniej ośmiu znaków. Im bardziej losowych, tym lepiej.

Celuj w mieszankę liter, cyfr i symboli, ale unikaj typowych fraz, nazw i miejsc. Innymi słowy, zapomnij o biuro123.

#2 Zainspiruj się wiadomościami tekstowymi nastolatków.

Chociaż może doprowadzić Cię do szału, gdy Twoje dziecko napisze “Luv U 2!”, to błędne pisanie słów lub wyrażeń oraz dodanie symboli lub liczb w przypadku liter sprawi, że hasło będzie trudniejsze do odgadnięcia.

#3 Nie używaj ponownie i nie powtarzaj

Nigdy nie używaj tego samego hasła dla wielu kont i unikaj recyklingu poprzednich haseł. Jest to szczególnie ważne, jeśli zamierzasz udostępniać hasła, takie jak konto bezprzewodowe lub konto do oglądania filmów rodzinie czy przyjaciołom.

Masz hasło do sieci WiFi, które chcesz udostępnić gościom? Zamiast czekać, aż o to poprosi, zostaw wydruk informacji logowania w swoim pokoju. Po prostu wprowadź hasło w darmowym szablonie i go wydrukuj. Możesz zlecić laminowanie w sklepie z artykułami biurowymi i umieszczać go na stoliku, aby goście mogli go łatwo znaleźć.